Elimäen Koirakerho RY kotisivut

Ajankohtaista

Kesän treenit alkavat maanantaina 7.5. Katso lajikohtaiset tiedot erillisiltä sivuilta! Muistathan maksaa jäsenmaksusi ennen kentälle tuloa. Tervetuloa! :)

Match show 23.5. Tarkistathan tarkemmat tiedot tapahtumaosiosta, foorumilta tai facebookista



Tokokoe 20.5.2012


Tuomarina Harri Laisi.

Alokasluokka:
1.Novascotiannoutaja Dragonflame`s Miss Firesoul, Ilona Koskenala 175,5p I tulos
2.Australianpaimenkoira Connalan Dianella, Kaisa Siren 174p, I tulos
3.Portugalinvesikoira Tajmadoran Frida, Jaana Siltanen 172,5p, I tulos

4.Valkoinen paimenkoira Baltic Beauty Amor Bella Disadonna, Sanna Saikkonen 163,5p, I tulos TK1
5.Hollanninpaimenkoira pk Konnamuorin Josefiina, Eira Kosonen 162,5p, I tulos
6.Belgianpaimenkoira tervueren Bestseller Nasta Naksalit, Teija Korvala 160p, I tulos
7.X-rotu Vilma, Erja Saarto 158,5p, II tulos
8.Samojedinkoira Idejomas Talvi Halla, Pilvi Uotila 157p, II tulos
9.Bokseri Sulohuulen Livia, Mia Reila 152p, II tulos
10.Saksanpaimenkoira Demant`s Arizona, Sirpa Vatanen 137,5p, II tulos
11.Airedalenterrieri Energetics Calamity Jane, Minna Pohjolainen 141,5p, II tulos
12.X-rotu Fredi, Noora Laaksonen 137p, III tulos
13.Espanjanvesikoira Mandinez Sand Storm, Kati Paakkanen 132,5p, III tulos
14.Labradorinnoutaja Spawn River Stefan, Virve Lindqvist 113p, III tulos

Avoinluokka
1.Valkoinen paimenkoira Power Dog`s Im Wild Child, Pirjo Salo 178p, I tulos, KP
2.Bouvier Wolttivuoren Cake, Sanna Hedman 177p, I tulos, KP
3.Sileäkarvainen Collie Asandzan Celestia, Katri Korpela 176,5p, I tulos, KP

4.Sileäkarvainen Collie Lubin`s Great Passion, Reija Mukkila 171p, I tulos
5.Belgianpaimenkoira malinois Bilbebump`s Cascada, Hanna Kaipiainen 170p, I tulos
6.Jackrusselinterrieri Entre Nous Eirene, Tarja Mäkelin 168p, I tulos
7.Australiankelpie Ahmakulman Bookie Wookie, Niina Räty 160p, I tulos
8.Bouvier Kotitontun Bertta, Hannele Mäkelä 140p, II tulos

Voittajaluokka
1.Belgianpaimenkoira tervueren Black Master`s Jazzy-Fame, Maarit Karvonen 286p, I tulos, KP
2.Suomenlapinkoira Dimolin Kairankävijä, Tarja Salmenvirta 205p, III tulos
3.Kultainennoutaja Häämörin Rantakukka, Marjo Hakkarainen 200p, III tulos

4.Welsh Gorgi Pembroke Frendlain`s Melinda, Kati Murtola 185,5p
5.Valkoinen paimenkoira Cerdau`s Muumin-Urho, Pirjo Salo 181p
6.Belgianpaimenkoira groenendael Black Master`s Yank Yippee, Kaarina Kähönen 161p